WhatsApp’dan Gelen Medyaların Telefon Hafızasına Kaydedilmesi Nasıl Engellenir?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere WhatsApp üzerinden gelen fotoğrafın telefonun hafızasına kaydedilmesinin nasıl engelleneceğini anlatacağım. Bildiğiniz gibi WhatsApp gruplarından, kişilerinden gelen fotoğraflar, videolar telefonun hafızasına kayıt ediliyor ve telefonun hafızasında yer kaplıyor. Eğer bu fotoğraf ve videolar belirli aralıklarla incelenip gereksiz olanları telefon hafızasından silinmezse telefonun hafızası doluyor ve neredeyse hiçbir işlem yapamaz oluyoruz. Günümüzde çoğu kişi telefonunun hafızasının dolu olduğundan şikayetçi. Bu şikayeti azaltabilecek bir yöntem var. Haydi gelin WhatsApp’dan Gelen Görsellerin Telefon Hafızasına Kaydedilmesi Nasıl Engellenir? sorusunun cevabını öğrenelim 🙂

WhatsApp’dan Gelen Medyaların Telefon Hafızasına Kaydedilmesini Engellemek Ne İşe Yarayacak?

WhatsApp‘dan gelen medyaların telefon hafızasına kaydedilmesini engellerseniz herhangi bir sohbetten, gruptan gelen bir fotoğraf veya video telefon galerinizde gözükmez. Böylelikle ilgili medya telefonda yer kaplamaz ve sizin depolama alanınızı doldurmaz. Gelen medya telefon hafızasında yer kaplamasa da medyayı WhatsApp üzerinden açarak görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp’dan Gelen Medyaların Telefon Hafızasına Kaydedilmesi Nasıl Engellenir?

İlk olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın ve sağ taraftaki üç noktaya tıklayın. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir menü çıkacak. Bu menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan “Sohbetler” seçeneğine tıklayın.

Sohbetler” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan “Medya Görünürlüğü” seçeneğini bulun ve eğer aktif ise kapatın.

WhatsApp’dan Gelen Medyaların Telefon Hafızasına Kaydedilmesi Nasıl Engellenir? sorusunun cevabı işte bu birkaç adımdan ibaret 🙂

Tüm adımları doğru bir şekilde yaptıysanız artık WhatsApp sohbetlerinden ve gruplarından gelen görsel ve videolar galeriye kaydedilmeyecek ve telefonunuzda yer kaplamayacak.

Evet arkadaşlar, bu yazımızda “WhatsApp’dan Gelen Medyaların Telefon Hafızasına Kaydedilmesi Nasıl Engellenir?” konusunu işledik. Yazımızı beğendiyseniz bunu yorum atarak belirtmeyi unutmayınız. Aklınıza takılan soruları da yorum atarak sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım 🙂

Numan KARA

Merhaba, ben Numan KARA. NBlack Software geliştirici ismiyle kendi oyunlarımı geliştirerek Google Play ve AppGallery'de yayınlamaktayım. Aynı zamanda Ben Yazılımcı (www.benyazilimci.com) web sitesinde yöneticilik ve içerik üreticiliği yapmaktayım.

One thought to “WhatsApp’dan Gelen Medyaların Telefon Hafızasına Kaydedilmesi Nasıl Engellenir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir