RTÜK’den Spotify’a Müdahale Uyarısı!

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü müzik dinleme uygulaması Spotify‘ın ülkemizdeki faaliyetlerini yasal olarak ve vergi ödeyerek yürütmesi için yaptığı 10 Yıllık lisans başvurusu onaylanmıştı. Bundan böyle Spotify, ülkemizdeki faaliyetlerine yasal sınırlar içerisinde ve vergi ödeyerek devam edecek.

RTÜK Başkanı Ebubekir ŞAHİN Sabah Gazetesine verdiği röportajda Spotify‘a verilen lisans hakkında konuştu. Bundan sonra Spotify uygulamasının 10 yıl boyunca ülkemizde faaliyetlerine yasal olarak ve vergi ödeyerek devam edeceğini söyleyen şahin, Spotify‘ın yasalara uygun olarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Eğer Spotify içeriklerini kanunlara uygun şekilde hazırlarsa 10 yıl boyunca ülkemizdeki faaliyetlerine yasal olarak sorunsuz bir şekilde devam edeceğini söyleyen şahin, içeriklerin yasalara uygun olmadığı taktirde RTÜK olarak gerekli işlemlerin yapılacağını bildirdi.

Ülkemizdeki denetlemeleri çok sıkı bir şekilde yürüten RTÜK‘ün dünyaca ünlü müzik dinleme uygulaması Spotify‘ı da sıkı bir şekilde denetleyeceğini bu açıklama ile anlamış oluyoruz. Eğer 10 yıl içerisinde kanunlara aykırı bir durum görülmezse Spotify ülkemizdeki faaliyetlere sorunsuz şekilde devam edecek. Ancak eğer Spotify kanunlara aykırı hareket ederse, RTÜK müdahale ederek gerekli yaptırımları uygulayacak. Umarız Spotify ülkemizdeki faaliyetlerini sürdürürken yasalar çerçevesinde hareket eder ve biz kullanıcılarını kendisinden vazgeçmek zorunda bırakmaz.

Numan KARA

Merhaba, ben Numan KARA. NBlack Software geliştirici ismiyle kendi oyunlarımı geliştirerek Google Play ve AppGallery'de yayınlamaktayım. Aynı zamanda Ben Yazılımcı (www.benyazilimci.com) web sitesinde yöneticilik ve içerik üreticiliği yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir