WhatsApp’tan Geri Adım Atmadığını Gösteren Açıklama: Kullanıcılara Sözleşmeyi Kabul Etmeleri İçin Uyarı Mesajı Göndereceğiz.

Merhaba Arkadaşlar, bildiğiniz gibi WhatsApp Ocak ayında Gizlilik Sözleşmesini değiştireceğini duyurmuştu. Bu sözleşmeye göre WhatsApp kullanıcı verilerini Facebook şirketiyle paylaşmaya başlayacaktı. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar ise 8 Şubat’tan itibaren WhatsApp kullanmayı bırakmak zorunda kalacaktı.

Daha sonra Rekabet Kurumu, WhatsApp hakkında inceleme başlattığını duyurunca sözleşmenin son kabul tarihi olan 8 Şubat Mayıs ayına ertelenmişti.

Bir kaç gün önce Rekabet Kurumu verdiği kararı açıklayarak WhatsApp’ın sözleşmeyi geri çekmesini istedi.

WhatsApp Blog sayfasında “Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi” başlığıyla bir yazı yayımladı. Bu yazıda WhatsApp’ın ileriki günlerde kullanıcılara yeni sözleşmeyi kabul etmeleri için ikna etmeye yönelik uyarı mesajları göndereceği yazıyor.

“Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi” başlıklı bu yazıdan WhatsApp’ın geri adım atmadığını çıkarabiliriz. Rekabet Kurumu‘nun WhatsApp’a sözleşmeyi iptal etmesi yönündeki uyarısından sonra WhatsApp‘ın bu açıklamayı yapması “Acaba WhatsApp Türkiye’de yasaklanacak mı?” sorusunu akıllara getiriyor.

Şuanlık WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi hakkındaki gelişmeler bunlar. İleriki günlerde neler olacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Numan KARA

Merhaba, ben Numan KARA. NBlack Software geliştirici ismiyle kendi oyunlarımı geliştirerek Google Play ve AppGallery'de yayınlamaktayım. Aynı zamanda Ben Yazılımcı (www.benyazilimci.com) web sitesinde yöneticilik ve içerik üreticiliği yapmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir