Hosting ve Domain Nedir ?

İçindekiler

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere Hosting ve Domain kavramlarının ne olduğunu anlatacağım. Aklınızda bir Web sitesi açmak varsa kesinlikle hosting ve domain ne demek bilmelisiniz. Haydi gelin bunları ayrı başlıklar altında inceleyelim.

Hosting Nedir?

Hosting, web sitenizi internet üzerinde barındıracağınız alanın ismidir. Yani internet sitenizi belirli bir ücrete aldığınız hosting alanına yerleştirerek internet üzerinden ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu biraz basitleştirerek anlatacak olursak, web siteniz bir ev ise hosting de o evi inşa ettiğiniz arsa alanıdır.

Domain Nedir?

Domain, web sitenize ulaşmak için kullanacağınız adrestir. Örneğin www.benyazilimci.com bir domaindir. Domain adresini tarayıcıya yazdığınızda sizi sahip olduğu internet sitesine yönlendirir. Bunu biraz basitleştirerek anlatacak olursak, domain, sizin evinizi bulmanızı sağlayan ev adresinizdir.

Hosting ve Domain Nereden Alınır?

Hosting ve Domain yerli veya yabancı hosting firmalarından alınabilir. Ülkemizde de oldukça fazla hosting firması bulunmaktadır. İçlerinden birini kendi isteklerinize göre tercih edebilirsiniz.

Hosting Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hosting firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? sorussuna,

1- Hosting firmasının alt yapısının güçlü olmasına,

2- 7/24 Aktif ve iyi hizmet veren müşteri destek ekipleri olmasına,

3- Sitenizin sürekli açık kalmasını sağlayabilmelerine

4- Belirli aralıklarla sunucularını yedeklemelerine,

dikkat edilmelidir diye cevap verilebilir.

Peki Benyazilimci.com Hangi Hosting Firmasını Kullanıyor Ve Öneriyor ?

Ben Yazılımcı wevb sitesi Güzel Hosting firmasını kullanmakta ve önermektedir. Sitenizi iyi bir alt yapı ve uygun fiyata barındıracağınız bir hosting firması arıyorsanız bu kesinlikle Güzel Hosting olmalıdır. Hem güçlü ve hızlı alt yapılarında sitenizi sorunsuz bir şekilde barındırabilir hemde müşteri odaklı çalışan ekiplerinden 7/24 gerçek kişilerden destek alabilirsiniz. Eğer sizde Güzel Hosting firması ile çalışmak isterseniz BURAYA tıklayıp web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar, bu yazımızda “Hosting ve Domain Nedir ?” konusunu işledik. Yazımızı beğendiyseniz bunu yorum atarak belirtmeyi unutmayınız 🙂

Numan KARA

Merhaba, ben Numan KARA. NBlack Software geliştirici ismiyle kendi oyunlarımı geliştirerek Google Play ve AppGallery'de yayınlamaktayım. Aynı zamanda Ben Yazılımcı (www.benyazilimci.com) web sitesinde yöneticilik ve içerik üreticiliği yapmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir