EBA’ya Nasıl Giriş Yapılır?

İçindekiler

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?
EBA’ya Nasıl Giriş Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 yani yeni tip corona virüsünün ülkemizde de görülmesinden dolayı 23 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilme kararı alındı ve eğitimlerin EBA üzerinden ve TRT EBA TV üzerinden verileceği açıklandı. Bu günlerde öğrenci ve veliler en çok “EBA’ya nasıl giriş yapacağız ?” sorusunu soruyor. Haydi gelin bunu detaylı bir şekilde konuşalım.

Öncelikle EBA hesabınıza girmenin üç yolu var. Birincisi, öğrenci velisinin cep telefonuna gelen şifre ile giriş. İkincisi , E-Okul bilgilerimiz ile yeni bir EBA hesabı oluşturmak. Üçüncüsü ise, E-Devlet bilgileri ile giriş yapmak. Şimdi bu üç yöntemi farklı başlıklar altında inceleyeceğiz.

Yöntem 1: Velinin Cep Telefonuna Gelen Şifre İle EBA’ya Giriş Yapmak

İlk öncelikle www.eba.gov.tr adresine giriş yapalım. Daha sonra sayfanın sağ tarafındaki (eğer mobildeyseniz sayfanın biraz altına indikten sonra)”EBA’ya Devam Et” butonuna tıklayalım. Gelen sayfanın sağ üst kısmındaki (mobildeyseniz üç çizgiye tıkladıktan sonra) giriş bölümünden “ÖĞRENCİ” yazısına tıklayalım.

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

Gelen sayfadaki TC Kimlik No kısmına TC Kimlik numaramızı yazalım. Şifre kısmına ise velimizin cep telefonuna gelen EBA şifresini yazalım ve giriş yapalım. EBA’ya velinizin cep telefonuna gelen EBA şifresi ile giriş yapmak işte bu kadar kolay 🙂

Yöntem 2: E-Okul Bilgileri İle EBA Hesabı Oluşturma

Eğer velinize mesaj gelmediyse kendiniz bir hesap oluşturabilirsiniz. Bunun için yine EBA Öğrenci girişi sayfasına geliyoruz ve ” Şifren mi yok? EBA Hesabı Oluştur” yazısına tıklıyoruz.

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

Bu yazıya tıkladıktan sonra karşımıza EBA şifremizin velimizin cep telefonuna gönderildiğini bildiren bir ekran çıkacak. Buradan “SMS gelmedi, şifre oluşturmaya devam et” yazısına tıklıyoruz.

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

Çıkan ekranı E-Okul bilgilerimiz ile dolduruyoruz ve “Giriş Yap” butonuna tıklıyoruz.

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

Ve EBA hesabımıza yeni bir hesap oluşturarak girmiş oluyoruz 🙂

Yöntem 3: E-Devlet Bilgileri İle Giriş:

EBA hesabımıza E-Devlet bilgilerimiz ile giriş yapmak için öğrenci Giriş sayfasının alt kısmında bulunan E-Devlet logosuna tıklayalım

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

Daha sonra çıkan ekranıa TC Kimlik numaramızı ve E-Devlet şifremizi giriyoruz. Daha sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklıyoruz.

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

Ve böylece EBA hesabımıza E-Devlet bilgilerimizle giriş yapmış oluyoruz 🙂

Evet arkadaşlar, bu yazımızda “EBA’ya Nasıl Giriş Yapılır?” konusunu işledik. Yazımızı beğendiyseniz bunu yorum atarak belirtmeyi unutmayınız 🙂

Numan KARA

Merhaba, ben Numan KARA. NBlack Software geliştirici ismiyle kendi oyunlarımı geliştirerek Google Play ve AppGallery'de yayınlamaktayım. Aynı zamanda Ben Yazılımcı (www.benyazilimci.com) web sitesinde yöneticilik ve içerik üreticiliği yapmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir