Plesk Panel Kurulu Sunucuda Tarih ve Saat Ayarları Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, Plesk Panel Kurulu bir sunucunuz var ancak sunucunuzun tarih ve saati yanlış mı? Dert etmeyin, bunun basit bir çözümü var! Bu çözümün ne olduğunu ve nasıl uygulandığını anlatmak için bu yazıyı yazıyorum. Dilerseniz gelin bu çözümün nasıl uygulandığını öğrenelim.

Plesk Panel Kurulu Sunucuda Tarih ve Saat Ayarları Nasıl Yapılır?

Plesk panelinizde yönetici olarak oturum açtıktan sonra “Sunucu Yönetimi” başlığı altındaki “Araçlar ve Ayarlar” sekmesine tıklayın.

Araçlar ve Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra “Genel Ayarlar” başlığı altındaki “Sistem Zamanı” seçeneğine tıklayın.

“Sistem Zamanı” seçeneğine giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Eğer “Tarih (Yıl – Ay – Gün)” yazan kısımda tarih yanlış yazıyorsa “Sistem Saatini Güncelleyin” seçeneğini seçerek tarihi manuel olarak düzeltin.

Daha sonra “Zaman Dilimi” bölümünde “(GMT +03:00) Europe/Istanbul” seçeneğini seçin. Bu seçimi de yaptıktan sonra alt kısımdaki “Sistem Saatini Senkronize Et” seçeneğini aktifleştirin. Böylece sunucu tarih ve saati güncel tutulacak.

Son derece basit olan bu bir kaç işlemi tamamlandıysanız “Tamam” tuşuna basarak ayarları kaydedebilirsiniz. Plesk Panel kurulu sunucuda tarih ve saat ayarları nasıl yapılır? sorusuna verilebilecek en basit cevap işte bu kadar ! 🙂

Evet arkadaşlar, bu yazımızda “Plesk Panel Kurulu Sunucuda Tarih ve Saat Ayarları Nasıl Yapılır?” konusunu işledik. Yazımızı beğendiyseniz bunu yorum atarak belirtmeyi unutmayınız. Aklınıza takılan soruları da yorum atarak sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım 🙂

Numan KARA

Merhaba, ben Numan KARA. NBlack Software geliştirici ismiyle kendi oyunlarımı geliştirerek Google Play ve AppGallery'de yayınlamaktayım. Aynı zamanda Ben Yazılımcı (www.benyazilimci.com) web sitesinde yöneticilik ve içerik üreticiliği yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir