Skip to main content

“WWW” Nedir?

“WWW” Nedir?
“WWW” Nedir?

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımızda günlük hayatımızda yüzlerce kez kullandığımız ama ne işe yaradığını hiç merak etmediğimiz WWW uzantısını inceleyeceğiz.

Bildiğiniz gibi her hangi bir siteye girdiğimizde site adresinin başına WWW ekleriz. Örneğin: www.benyazilimci.com Peki bu uzantının açılımı nedir ? WWW uzantısının açılımı world wide web dir. Bunun Türkçe karşılığı ise Dünya çapında Ağ demektir.

Peki Bu World Wide Web ne işe yarar ? WWW uzantısı sizin sitenizin Dünya Çapında Ağ da olduğunu bildirmektedir. Yani tarayıcının sizin sitenizin adresini bulmasına yardımcı olan bir komut. Bunu ev adresi gibi düşünebilirsiniz. Örneğin ev adresimizi verirken Yazılımcı sokak no45 diyorsak site adresinize girerken de tarayıcımıza “Benim sitem dünya çapında ağ’da benyazilimci.com adresinde” demiş oluyoruz.

Numan KARA

Numan KARA, NBlack Software geliştirici ismiyle Google Play'de android oyun ve uygulamalar geliştirmekte. Ben Yazılımcı ismi ile @benyazilimci instagram sayfasında ve www.benyazilimci.com web sitesinde yazılım ve teknoloji ile ilgili içerikler paylaşmaktadır.Kendisi NBlack Software ve NBlack Software'a bağlı diğer hizmetlerin (Ben yazılımcı instagram ve web sayfası) kurucusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir